با اینکه تنوع اجناس بهداشتی، آرایش خیلی زیاده، ولی گاه اجناس بظاهر جدید، همون اجناس قدیمی هستن که با بسته بندی جدید به بازار عرضه شدن و فقط با در نظر گرفتن ترکیبات درون اونا و تجربه شخصی در مورد کارکرد محصول میشه متوجه این موضوع شد ولی به راستی چند نفر از ما به ترکیبات درون مواد بهداشتی آرایشی دقت می کنیم؟ اگه واقعاً زحمت کسب اطلاعات رو به جون بخرین، دستورالعملای زیادی واسه معرفی محصول تازه و تاثیرگذاری اون هست و در میان همه اجناس آرایشی و بهداشتی، کسب اطلاعات در مورد اجناس شخصی که به صورت روزانه استفاده می شه، اهمیت بیشتری داره؛ مثل خمیر دندون که هر روز چندین بار با دنداناتون در تماسه. مواد تشکیل دهنده خیلی از خمیردندانای موجود در بازار عبارتند از:

فلوراید

فلوراید مهم ترین ماده تشکیل دهنده خیلی از اجناس تجاریه. این ماده روی مینای دندون ها رسوب کرده و به شکل یه سپر در برابر اسیدهای سنتز شده باکتریای دهن و اونایی که در مواد غذایی و نوشابه های گازدار موجود هستن. از دندانا مراقبت می کنن. فلوراید موجود در خمیردندانا بیشتر به صورت فلوراید سدیم، فلوراید قلع و مونو فلوراید فسفات سدیمه. بیشتر دندانپزشکان پیشنهاد می کنن که از خمیر دندون های شامل فلوراید بالا استفاده کنین تا از سرطان و خشکی دهن پیشگیری شه.

مواد ساینده

قدرت تمیز کردن خمیر دندانا به دلیل حضور مواد ساینده ای مثل آلومینا، سیلیس، کربنات کلسیم و فسفات کلسیمه. این مواد ضمن نابود کردن پلاکای دهن، موجب سفید شدن دندون ها و پرداخت مینای اونا می شن؛ ولی به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که اگه خمیر دندون شامل مقادیر زیادی مواد ساینده باشه، به مینای دندانا آسیب میرسونه و حساسیت دندون ها می شه. پس خمیردندانی بخرین که شامل مقادیر کمی مواد ساینده باشه.

مواد شوینده

کف کنندگی خمیردندانا به دلیل حضور مواد شوینده س. بیشتر از SLS یا همون سدیم لودیل سولفات می شه که متأسفانه در افراد مستعد، موجب زخم دهن می شه.

مرطوب کننده ها

به خاطر مراقبت از خمیر دندون و پیشگیری از خشکی خمیر دندانا، در جفت و جور اونا از مرطوب کننده هایی مثل آب، گلیسیرین و یا سوربیتول استفاده می شه. زایلیتول هم عنصر غیر معمولیه که علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی، از ایجاد پوسیدگی و تشکیل پلاک دندون ها جلوگیری می کنه.

شیرین کننده

شیرین کننده هایی مثل ساخارین موجب خوش طعم و خوشمزه شدن خمیردندانا می شن. خیلی از این نوع شیرین کننده های مصنوعی در طبیعت وجود دارن، ولی متأسفانه اثر اونا بر پیشگیری از پوسیدگی دندون ها ناچیزه.

نگهدارندها

واسه جلوگیری از رشد میکرو ارگانیسما در خمیر دندانا به اونا نگهدارندهایی مثل متیل پارابن، سدیم بنزوات و پارابنا و اتیلا اضافه می شه.

مواد رنگی

واسه خوشرنگ کردن خمیردندانا بیشتر به اونا رنگای مصنوعی اضافه می کنن. رنگ سفید خمیردندانا به دلیل وجود دی اکسید تینانیومه، ولی معمولا خمیردندانا در رنگای قرمز، سبز، آبی یافت می شن.

انتخاب خمیر دندون مناسب

بیشتر ما براساس نام خمیردندانا و یا ظاهر و بسته بندی اونا، خمیر دندون مورد نظر خود رو انتخاب می کنیم. گاه هم خمیر دندون عادت می شه و از کودکی یه نوع خمیر دندون خاص رو بدون هیچ دلیلی استفاده می کنیم؛ در حالی که هر کدوم از خمیردندانا، خاصیت خاص خود رو دارن، مثلاً خمیردندانایی که شامل نیترات پتاسیم هستن، واسه مقابله با حساسیت دندانا و خمیردندانای شامل سیترات روی واسه مقابله با التهابات لثه بهترین انتخابند. دندانپزشک تون می تونه براساس نیازای شخصی مریض، در انتخاب محصول مورد نظر اونو راهنمایی کنه تا دندونای سالمی داشته باشه. از زمانای باستان، سلامت دندانا یکی از عوامل مهم در سلامت عمومی بدن آدما در نظر گرفته می شد. دندونای سالم و تمیز نمایانگر شخصیت و توجه آدما به نظافته و لبخند زیبایی افراد بیشترین اثر رو بر بقیه داره. دندانا نقش مهمی در سلامتی آدم دارن و مشکلات اونا، خطر دچار شدن به بعضی از بیماریا رو زیاد می کنه. سلامت دهن و بدن دو روی یه سکه هستن؛ چون ً غذایی که می خوریم، از دهن ما به سمت روده ها فرستاده می شه. پس سلامت دندون ها و لثه ها شک نداشته باشینً بر سلامت کلی بدن موثره.

بعضی امتیازات داشتن دندونای سالم عبارتند از:

دندونای سالم موجب ثبات در قندخون می شه

حفظ سلامت دندانا در مبتلایان به دیابت خیلی با اهمیته اگه از بالا بودن قندخون خود رنج می برید، بدونین که بیماریای دندون، اثر بدی بر افزایش قندخون داره.

جلوگیری از مشکلات هضم

هضم با فرایندهای فیزیکی و شیمیایی در دهن شروع می شه. دندانا غذا رو به قطعات کوچیک تقسیم و هضم غذا رو در روده و معده آسون می کنن. هرگونه مشکلی در این روند می تونه به مشکل روده، سندرم روده و دیگر مشکلات گوارشی منجر شه.

افزایش قدرت حافظه

با در نظر گرفتن گزارش مجله مغز و اعصاب، بزرگسالان گرفتار به التهاب لثه نسبت به همتایان خود در تستای حافظه و دیگه مهارتای شناختی ضعیف ترن و افراد بالای ۶۰ سال که به بیماریای لثه گرفتار هستن، سه برابر بیشتر از بقیه به مشکلات حافظه دچار می شن و دوبرابر بیشتر از بقیه در آزمونای کلامی ناموفق هستن. کاهش التهاب و عفونت در بدن رعایت بهداشت دهن و دندون باعث کاهش التهاب و عفونت داره. رابطه قوی میان بیماریای لثه و آرتریت روماتوئید هست که یه مریضی خود ایمنیه و موجب التهاب لثه ها می شه. به گفته کارشناسان ترسیم و تخریب بافتای پیوندی در بیماریای در لثه و آرتریت به یه شکل انجام می شه.

افزایش اعتماد به نفس

لبخند، اولین عکس العمل مثبتیه که مردم متوجه اون می شن. داشتن دندونای سالم، ظاهر فیزیکی رو قشنگ تر و اعتماد به نفس و عزت نفس رو در شما تقویت می کنه. شک نداشته باشینً با دونستن این نکات بیشتر به سلامت دندونای خود توجه می کنین. تنها مسواک زدن دندانا نمی تونه روشی مناسب واسه مراقبت از دندانا باشه. با اینکه مسواک زدن واسه نابود کردن ذرات باقیمونده غذاها موثره، ولی گاه مواد غذایی بین دندانا و خط لثه گیر می کنن و با مسواک خارج نمی شن. نخ دندون جواب مناسبی واسه رفع این مشکله. در هند حدود ۸۷ درصد از افراد یا اصلاً از نخ دندون استفاده نمی کنن و یا با احتمال خیلی کم این کار رو انجام میدن. در آمریکا نشون میده که ۴۹درصد افراد روزانه از نخ دندون استفاده می کنن و ۱۰درصد تا حالا ازش استفاده نکرده ان. به باور دندانپزشکان، نخ دندون در پیشگیری از بیماریای لثه حتی مهم تر از مسواکه.

امتیازات به کار گیری نخ دندون

تمیز کردن دندانا: با مسواک زدن نمی توان تموم ذرات غذا رو که در بین دندانا گیر کرده، تمیز کرد. حدود ۳۰درصد از ذرات مواد غذایی باقی می مانند که می تونن موجب پوسیدگی دندون شن و با به کار گیری نخ دندون احتمال پوسیدگی دندانا کم میشه. علاوه بر این، نخ دندون با سطوح تماس پیدا می کنه که واسه مسواک غیر قابل دسترسه و پلاکای اونو نابود می کنه. اگه پلاک سخت و سفت شده باشه، فقط دندانپزشک با متخصص دهن و دندون می تونه اونو نابود کنه.

رفع بوی دهن

خیلی از ذرات مواد غذایی که بین دندانا گیر می کنن، باعث پوسیدگی و بوی بد دهن می شن. نخ دندون در رفع بوی بد دهن بسیار موثره. این ذرات در دهن موجب خارش، تحریک و ناراحتی دهن می شن. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین وجود پلاکا در دهن و باکتریای مضر که به جریان خون راه پیدا میکنن، موجب انسداد عروق و سکته مغزی می شه. آدمایی که از نخ دندون استفاده می کنن، کمتر به بیماریای قلبی گرفتار می شن.

صرفه جویی در هزینه

اگه به صورت منظم از نخ دندون استفاده کنین، مراجعه شما به دندونپزشکی و هزینه های اون کمتر می شه. نخ دندون رو بعد از هر وعده غذا استفاده کنین. موقع به کار گیری اون با احتیاط باشین، چون که ممکنه به بافت لثه آسیب برسونین.

دکتر احسان قدسی جراح – دندانپزشک

به کار گیری نخ و خمیر دندون was last modified: آگوست ۷th, 2013 by ملیکا بینا

منبع : zibasho.com

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • هفته ای چند بار از خمیر دندون سفیدکننده استفاده کنیم؟
دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *