به کار گیری نمک واسه درمان بیماریا

به کار گیری نمک واسه درمان بیماریا

زگیل، گلودرد، پینه پا و چیزای دیگه ای به جز اینا جزو مشکلاتی هستن که واسه هممون پیش میان. شما می تونین با یه ماده ساده و دم دستی از خیلی از مشکلات خلاص شید: نمک! نمک از چند سال پیش واسه نگهداری موادغذایی و آرامش بعضی دردها استفاده می شده. در این مطلب شما رو با روشای درمانی ساده و موثر با به کار گیری این ماده سفید بیشتر آشنا می کنیم.

آرامش گلودرد با یه قاشق نمک

حالا خوبیش اینه قرقره کردن با آب نمک یکی از روشای سنتی و شناخته شده بین مردمه. این کار باعث آرامش و درمان گلودرد می شه. کافیه یه قاشق مرباخوری نمک رو تو یه لیوان آب ولرم حل کرده و روزانه چندین مرتبه قرقره کنین.

هم اینکه می تونین مقداری نمک رو گرم کرده و داخل پارچه ای تمیزی بریزین و به صورت مرهم روی گردن و سینه خود بذارین. این کار هم تا خنک شدن نمک باعث نرمی گلو می شه.

نمک واسه نابود کردن پینه پا

نمک معروفیت زیادی در لایه برداری از پوست داره. این ماده باعث از بین رفتن سلولای مرده اپیدرم (پوست)، کاهش خالا و خوش آب و رنگ شدن پوست می شه.

شما می تونین با ماساژ دادن پینها با نمک اونا رو از بین برده و سلولای مرده رو از پوست جدا کنین.

ماساژ پوست پاها با نمک باعث بهتر شدن جریان خون محیطی می شه. کافیه نواحی پینه بسته رو با نمک و حرکات زمونه ای ملایم ماساژ بدین.

خمیر دندون نمکی

نمک دریایی تاثیر مثبتی روی لثه ها و تمیز کردن دندانا داره. می تونین مقداری نمک رو روی مسواک ریخته و یا به کمک انگشت تون به دندانا و لثه ها بمالید و ماساژ بدین. می تونین نمک رو با مقدار کمی جوش شیرین هم مخلوط کنین تا خاصیت تمیزکنندگی اون بیشتر شه.

نمک مرهمی بر دردها

نمک شامل خواص مسکنیه. این ماده یک مسکن طبیعی و دکتر خونگی حساب می شه. کافیه دو تا سه مشت نمک دانه بزرگ رو در ماهیتانه گرم کنین. بعد اونو داخل دستمال یا جورابی تمیز و کلفت بریزین و روی مناطق دردناک بدن مانند پشت گردن، شونِه و چیزای دیگه ای به جز اینا بذارین. اجازه بدین کمپرس نمک به مدت ۱۵ دقیقه در محل دلخواه بمونه.

مقابله با زگیلا به کمک نمک دانه بزرگ

نمک واسه مقابله با زگیلا هم موثر عمل می کنه. واسه این کار یه عدد پیاز رو به دو قسمت تقسیم کرده و وسط اونو خالی کنین. بعد داخل اونو با نمک دانه بزرگ پر کرده و اجازه بدین به مدت دست کم یه ساعت بمونه. آب حاصل رو در پیاله ای ریخته و صاف کنین. بعد این آب رو دو تا سه مرتبه در روز روی زگیلا بزنین. هر روز و به مدت حدود ده روز این کار رو تکرار کنین.

 

ماساژ پوست پاها با نمک باعث بهتر شدن جریان خون محیطی می شه

نمک واسه آرامش کوفتگی و روماتیسم

. این ماده می تونه باعث آرامش کوفتگی بدن شه. نمک اپسوم باعث آرامش دردها و دفع اسیدلاکتیک جمع شده در عضلات می شه. کافیه نمک رو در وان حموم یا تشت حل کرده و داخل اون غوطه ور شید.

واسه آرامش دردهای روماتیسمی یه کیلو نمک دانه بزرگ غیرتصفیه شده رو در وان حموم حل کنین. به مدت بیست دقیقه در این آب دراز بکشین و تا حدامکان بدن تون رو آروم کنین.

نمک واسه رفع خستگی از پاهای خسته

پاهای ما همیشه وزن بدن رو تحمل کرده و ما رو جابه جا می کنن. معمولا هممون کمترین توجه رو به این دو عضو موثر معطوف می داریم. واسه آرامش خستگی پاها تشتی رو پر از آب ولرم کنین. یک تا دو قاشق غذاخوری نمک به اون اضافه کرده و پاهاتون رو به مدت ۱۵ دقیقه در اون بذارین. بعد با آب سرد بشورید. در آخر هم اونا رو خشک کرده و کمی کرم مرطوب کننده بزنین.

آرامش ناخن فرو رفته در گوشت پا با حموم پاها

فرو رفتن ناخن در گوشت انگشت پا مشکل ساده و دردناکیه. واسه آرامش این درد و رفع هر نوع عفونتی می تونین یه تشت رو پر از آب گرم کرده و یه قاشق نمک به اون اضافه کنین. بعد پاها رو به مدت ۱۵ تا نیم ساعت داخل آب بذارین. این کار رو هر روز تکرار کنین. آب گرم باعث نرمی پوست دور ناخن فرو رفته در گوشت شده و نمک هم با بروز هر نوع عفونتی مقابله کرده و ورم اونو کم می کنه.

دهانشویه با نمک بعد از ریفلاکس معده

نمک باعث کاهش احساس سوزش و ترش کردن معده شده و مخاط آسیب دیده رو آرامش میده. معمولا بعد از بالا اومدن اسید معده فرد احساس سوزش در مخاط گلو داره. به کار گیری دهانشویه نمک با این احساس مقابله می کنه. نمک خواص ضدعفونی کنندگی داره و خلط رو نابود می کنه.

نمک واسه آرامش جای نیش حشرات

بعد از اینکه پشه یا هر حشره ای نیش تون زد، به سراغ نمک برید. هر ناحیه ای که دچار گزش شده رو در آب دریا یا تشت آب شامل نمک بذارین. اگه به طور اتفاقی دست یا پاتون به گزنه خورد، واسه کاهش سوزش پوست هم می تونین همین کار رو انجام بدین. البته بعد از به کار گیری آب نمک احتیاجی به آب کشی و خشک کردن پوست نیس.

واسه آرامش جای نیش حشرات هم اینکه می تونین از نمک و روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنین. واسه این کار ناحیه مورد نظر رو مرطوب کرده و مقدار کمی روغن روی اون بمالید و روی اونو با نمک بپوشونین.

نمک واسه رفع عفونت قارچی واژن

واسه کاهش خارش و درد به وجود اومده به وسیله عفونت قارچی واژن و تسریع روند درمان اون می تونین از نمک استفاده کنین. واسه این کار یه لیوان نمک رو در آب وان حموم یا لگن پر از آب حل کرده و داخل اون بشینین. این کار رو تا بهبودی کامل تکرار کنین.

جمع آوری : iranstyle.ir

.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *