: به کار گیری واکس واسه میوه ها ، غیرقانونی نیس

بهداشت

پرتقالی رو که خریده بود واسه سومین بار شست اما انگار چربی روی پرتقال، خیال پاک شدن نداشت و به این فکر کرد که چربی روی میوه ، روغنه یا پارافین یا ماده دیگه و واسه سلامتی مضره یا خیر.

امروز خیلی از مردم متوجه ظاهر متفاوت بعضی میوه ها می شن که لایه ای نازک از چربی اونو پوشونده و بعضی وقتا نگرانیایی از واسه اینکه این لایه چربی چیه و سرطان زا هستش یا نه ، دارن.

تا همین چند وقت پیش هم مردم از واسه میوه های نارسی که با روشای مصنوعی ، رسیده می شدن ، شکایت مند بودن و هرچند با فرارسیدن فصل پاییز ، میوه هایی که به این روش رسیده می شدن ، کنار رفتن و میوه های رسیده طبیعی جای اونا رو گرفتن اما بازم درباره واکس میوه ها کمی نگران هستن.

می گن که واکس فقط واسه میوه هایی مانند پرتقال و نارنگی استفاده می شه اما بعضی وقتا لایه های نازک چربی روی میوه های دیگه مانند سیب هم احساس می شه.

**واکس ، ظاهر میوه رو بازارپسند می کنه

سورتینگای کلی میوه در استانای گیلان و مازندران قرار داره.

سورتینگ (sorting ) به کارگاه بسته بندی میوه به خاص مرکبات می گن که واسه جلوگیری از اتلاف محصول و کاهش خسارت و ضایعات، احداث و راه اندازی می شه.

سرپرست معاونت غذا و داروی مازندران درباره واکس میوه ها به خبرنگار ایرنا میگه: میوه ها در سورتینگ میوه ، برس زده می شن و شسته شده و واسه حمل و نقل آماده می شن و از واکسا واسه طولانی کردن زمان موندگاری اونا هم استفاده می شه.

محمدرضا شیران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه می کنه: واکسای دارای مجوز علاوه بر افزایش زمان موندگاری میوه ها ، پوشش از دست رفته میوه رو برگرداند و ظاهری بازارپسند به اون میده.

ایشون تاکید می کنه: به کار گیری واکس واسه میوه ها ، غیرقانونی نیس.

**مشکل واکسای غیرمجاز در دست ساماندهیه

سرپرست معاونت غذا و داروی مازندران میگه: واکسایی که واسه میوه به کار می رن باید منشاء طبیعی و مجوز، دارا باشن اما بدیش اینه واکسای غیرمجاز یکی از مشکلات ما هستش که این موضوع هم در دست ساماندهیه.

شیران اضافه می کنه: در نظره که سورتینگ داران به صورت گروه های چند نفره، مسئول فنی دارا باشن تا بر موضوع مجاز بودن واکسا نظارت کنن .

ایشون میگفت: بعضی سودجویان از واکسای غیرمجاز استفاده می کنن.

ایشون در جواب به این سئوال که تولید داخلی واکسای مجاز واسه میوه داریم ، میگه: یکی از شرکتای علم بنیان واسه تولید واکس میوه ، مجوز گرفته.

شیران ادامه میده: واکسای وارداتی هم در این مورد هست که کارگروه سلامت ، موارد بهداشتی اونو کنترل می کنه.

**فصل مشکلات مربوط به گاز زدن به میوه ها تموم شد!

سرپرست معاونت غذا و داروی مازندران در مورد بعضی اخبار منتشره در مورد گاز زدن به میوه ها و رسیده کردن اونا قبل از موعد هم به خبرنگار ایرنا میگه: بعضی از باغداران قبل از رسیده شدن میوه با به کار گیری گاز اتیلن اونو رسیده می کردن که حالا در این فصل، میوه ها دیگه خودشون رسیده شدن و نیاز به به کار گیری گاز اتیلن نیس.

شیران اضافه می کنه: گاز اتلین ، سمی نبود و در بعضی شرایط به صوررت استاندارد شده استفاده می کردن.

**برنامه های خاص واسه مقابله با مضرات واکس میوه

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو هم در این مورد میگه: از اونجا که یکی از قطبای اصلی تولید مرکبات استان مازندرانه با محوریت معاونت غذا و داروی دانشگاه مازندران برنامه های خاص ای واسه جلوگیری از مضرات جلوگیری از مخاطرات فرآیندهایی مانند سبززدایی، به کار گیری سمای قارچ کش، واکس و رنگ افزایی در مرکبات تدارک دیده شده.

منوچهر دادگر نژاد اضافه می کنه: مقرر شده تا نیروی متخصص با عنوان مسئول فنی با مدرک در رابطه جهت نظارت بر رعایت قوانین بهداشتی و مواد اولیه مورد مصرف در واحدهای سورتینگ و بسته بندی میوه ، اعمال شه.

.

منبع : pezeshk.us

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *