: به کار گیری ویتامین c به بهترین راه ممکن

: استفاده از ویتامین c به بهترین راه ممکن 

ویتامین c یکی از مواد لازم لازم واسه بدن هست که باید از روش غذاییا جفت و جور سازی شه. پرتقال و لیمو منابع خوبی واسه این ویتامین هستن. مطمئنا وقتی سرما می خورید کلی ویتامین C استفاده می کنین « مثل مرکبات » اما تا حالا این ویتامین رو روی پوستتون امتحان کردین؟ این آنتی اکسیدان قوی به همون اندازه که در شکمتون کاربرد داره،

روی پوست هم حرفایی واسه گفتن داره. از سرم گرفته تا کرمای هرروز، ماسک و تمیز کننده ها. ویتامین C میتونه به کاهش چین و چروک، کاهش آسیب نور خورشید و تقویت ایمنی پوست کمک بزرگی کنه، همون طور که اگه ویتامین C بخورین، به سیستم ایمنی بدن کمک می کنه.

ویتامین C موضعی فعال، آنتی اکسیدانی بینظیر هست. این یعنی وقتی به صورت مستقیم روی پوست مالیده شه میتونه با همه چیز مقابله کنه، از مویرگای پاره شده گرفته تا تیرگیای پوست، خط و خطوط و بافت خشن. از کالاهایی استفاده کنین که در ترکیباتش این ویتامین به کار رفته باشه. همین طور تا جای ممکن از منابع شامل این آنتی اکسیدان قوی بخورین.

از اونجا که ویتامین C محلول در آب هست، بسیار مهم هست که نیاز هرروز خود رو از روش خوردن غذا دریافت کنین چون خیلی در بدنتون باقی نمی مونه. پرتقال، گریپ فروت، توت فرنگی و فلفل دلمه ای سرشار از ویتامین C هستن.از اونجا که ویتامین C در صورت فعال نشدن با مایعات بیشتر فعال میمونه، بهترین درمان با ویتامین C شامل مواردی هست که پودر شامل ویتامین C رو با یه سرم ترکیب می کنن تا فعال شه.

آسیبای نور خورشید و پیشگیری
استفاده از یه مرطوب کننده یا سرم شامل ویتامین C گذشته از این که ضدآفتاب استفاده کنین، به دور کردن اشعه های مضر نور خورشید کمک میکنه. همین طور به دلیل داشته باشین در کالاهایی که استفاده می کنین، هرچقدر در فهرست ترکیبات جایگاه ویتامین C بالاتر باشه بهتر هست.

قسمتای تیره روی پوست با افزایش ملانین که باعث ساخت رنگدونه در پوست می شه به وجود میان و همین طور ممکن هست بر اثر هورمونا، نور خورشید و در نتیجه التهابایی مثل جوش و اگزما ایجاد شه. استفاده موضعی از ویتامین C یکی از راه های مناسب واسه درمان هیپرپیگمانتاسیون و نشونه های پیری زودرس بر اثر قرار گرفتن زیادتر از اندازه در برابر نور خورشید هست.

ناخن هایی قوی
ویتامین C نقشی موثر در ساخت کلاژن به وسیله بدن داره. کلاژن پروتئینی هست که به پشتیبانی از تاندونا، مفاصل، رگای خونی و پوستمون کمک می کنه. ساخت کلاژن کمک میکنه ناخن هاتون از داخل و بیرون قوی شن.

بلند کردن موها
اگه تلاش در بلند کردن مو های خود دارین، ویتامین C و چگونگی تاثیر اون روی ساخت کلاژن نقش مهمی در تحریک فولیکولای مو داره که رشدشون رو بهتر میکنه. جفت و جور سازی ویتامینای بدن هم واسه جذب آهن بسیار لازمه تا موهایی قوی و سالم داشته باشیم.

  خودتون ماسک ویتامین C درست کنین: با به کار گیری ترکیب یه مشت توت فرنگی پر از ویتامین C، یه قاشق غذا خوری عسل و یه قاشق غذا خوری روغن نارگیل مو های خود رو تقویت کنین. کافی هست این ترکیب رو ۱۵ دقیقه روی موهاتون نگه دارین.

ظاهر و بدنی پر از انرژی
کمبود آهن منتهی به خستگی و ضعف می شه و از اونجا که ویتامین C با چگونگی دریافت آهن به وسیله بدنمون در رابطه هست، دریافت مقدار کافی از این ماده مغذی به بهتر شدن سطح انرژی تون کمک میکنه.

.

منبع :gahar.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *