پیاز چه خاصیتایی واسه سلامتی ما داره چه تاثیراتی روی بدن ما می تونه بزاره به بعضی از خواص شفابخش اون در ادامه مطلب اشاره کردیم…

آکا ایران

پیاز چه خاصیتایی واسه سلامتی ما داره چه تاثیراتی روی بدن ما می تونه بزاره به بعضی از خواص شفابخش اون در ادامه مطلب اشاره کردیم

 قدیمیا به فکر بودن می تونن امراض و بیماریا رو به کمک مواد طبیعی درمان کنن، و با اینکه اینا دارو نبودن، اما به کار گیری اونا می تونست سلامتی رو به مردم بازگرداند بدون اینکه به سیستم ایمنی بدن آسیبی برسونه.

اما حالا ما واسه هر دردی پیش دکتر میریم و هر روز داروهای بسیاری و از جمله مسکنای جورواجور مصرف می کنیم.

پیاز یکی از مواد غذاییه که در مقابله با بیماریا می تونه همپیمان خوبی واسه ما باشه. پیاز خواص غذایی و درمانی زیادی داره. در دروان گذشته از پیاز واسه مقابله با بیماریهای همه گیر چون وبا و طاعون استفاده می کردن.

پیاز شامل قند طبیعی، ویتامین آ، ب۶، ث و ایه، و مواد معدنی مثل سدیم، پتاسیم، آهن، فیبر داره و منبع خوبی واسه اسید فولیکه.

به شکل خام هم پیاز شامل ترکیبات گوگردیه که فایده های درمانی بسیاری داره. ۶ خاصیت پیاز به توضیح زیر هستن:

۱- مقابله با سرماخوردگی، آلرژی و سرفه: اگه تب، سرماخوردگی، سرفه، گلودرد، آلرژی دارین، پیاز می تونه در کنترل این بیماریها به شما کمک کنه. ترکیب آب پیاز و عسل به سرعت سرماخوردگی و سرفه رو خوب می کنه.

۲- کمک به گوارش: پیاز دستگاه گوارش رو تقویت می کنه، و ترشح مواد گوارشی رو زیاد می کنه.

۳- به خواب شما کمک می کنه: پیاز توانایی درمان بیخوابی و دیگه ناهنجاریای مربوط به خواب رو داره.

۴- درمان دیابت: پیاز انسولین بدن رو زیاد می کنه، و با کنترل قند بدن در خون می تونه به درمان دیابت کمک کنه.

۵- حفاظت در مقابل خونریزی و سرطان: پیاز رادیکالای آزاد رو ردگیری می کنه، و جلوی خونریزی رو میگیره. مانع سرطان در بدن مخصوصا در سر، گردن و روده بزرگ می شه.

۶- مراقبت از پوست: یکی از بهترین راه ها واسه برطرف کردن لکه های مشکی پوست صورت مالیدن ترکیبی از آب پیاز و زردچوبه روی اوناس.

  جام جم سرا

 

 

مطالب بیشتر:

  • روش درست کردن کوکوی پیازچه غذای پیشنهادی کرمانشاهی
  • معجونی عجیب واسه نجات سیگاریا
  • درمان سرماخوردگی در بارداری، از طبیعت کمک بگیرین

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *