به کار گیری یخ واسه جوون سازی پوست

به کار گیری یخ روی صورت امتیازات زیادی داره. تیکهای یخ واسه موارد جور واجور در زیبایی طبیعی صورت کاربرد داره، اولین کاربرد اون افزایش گردش خونه؛ گذاشتن یخ روی صورت باعث افزایش جریان خون می شه و به جلوگیری از بروز علائم پیری و چروک پوست کمک می کنه.

ماساژ چند قطعه یخ روی صورت، به مدت دست کم دوبار در هفته باعث درخشش طبیعی پوست می شه.

مزیت دیگه اون، کمک به از بین رفتن جوش س. ماساژ یخ روی قسمتایی از صورت که دچار جوش هستن، باعث کاهش اونا می شه. اگه دائم، روزانه یک تا دو دقیقه یخا رو روی جوشا بمالید، تماشاگر تاثیر عالی اون در رفع آکنه ها هستین.

البته هنگام به کار گیری یخ اگه پوستتون دچار بی حسی شد، می تونین چند لحظه صبر کرده و بعد به به کار گیری یخ ادامه بدین. با این روش می تونین در عرض ۲ روز از شر آکنه های صورت خلاص شید.

فایده سوم اون نابود کردن آفتاب سوختگی است. وقتی که دچار آفتاب سوختگی شدید، دو یا سه تیکه یخ رو درپارچه ای پنبه ای گذاشته و اونو روی نواحی آسیب دیده به مدت حدود سه دقیقه بمالید. در نتیجه این عمل روی پوست شما خارشی ایجاد می شه که نشانی از بهبود آفتاب سوختگی هستش.

به کار گیری یخ آرایش رو به مدت طولانی تری حفظ می کنه.

مالیدن تیکهای یخ به پوست صورت، قبل از انجام آرایش، اونو به مدت طولانی تری موندگار می کنه.

هم اینکه به کمک یخ میشه پف چشم رو نابود کرد. وقتی تیکهای یخ رو تو یکدست پنبه ای بندازین و اونو زیر چشماتون بکشین، باعث برطرف شدن پف زیر چشمتون می شه و ورم زیر چشم رو نابود می کنه. یخ، در نابود کردن سندرم خشکی چشم هم کاربرد داره.

از دیگر کاربرده های یخ، به کار گیری اون به عنوان ماسک منجمده. اگه کمی آب خیار و آب گل سرخ رو با هم مخلوط کنین و به شکل یخ بریزین تا منجمد شده و مثل یخ شه، می تونین از اون به عنوان ماسک جامدی روی صورت خود استفاده کنین. این ماسک به کاهش چین و چروک صورتتون کمک می کنه و به طور طبیعی منتهی به روشن تر شدن پوست می شه.

حتی پفای زیر چشم رو می تونین با قرار دادن یخ از بین ببرین و خود رو از حالت خواب آلوده در بیارین.

 از این گذشته می تونین آب میوه های تازه مثل پرتقال، سیب، انار و یا بقیه میوه هایی که عصاره ای به درد بخور واسه پوست دارن، در جایخی قرار داده تا به شکل قطعات مکعبی یخ درآیند و با گذاشتن اونا روی صورتتون به زیبایی دو برابر برسین. می تونین تیکهای میوه رو به شکل یخ بذارین و قالب رو پر از آب کنین تا یخ بزنه و یخ شامل تیکهای میوه رو بر پوستتون بذارین تا خواص میوه به پوستتون برسه.

اما به این نکته هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که قرار دادن مستقیم یخ روی پوست باعث پارگی مویرگای زیر پوست می شه. پس پیشنهاد می کنیم که قطعات یخ رو در داخل پارچه ای لطیف و مناسب بپیچید و بعد اونو روی پوستتون بذارین./ زیبــاشــو دات کام

منبع : ایران مطلب

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *