: استفاده زیادتر از اندازه از شبکه های اجتماعی، دلیلی واسه نبود رضایت از زندگی

: استفاده زیادتر از اندازه از شبکه های اجتماعی

اختصاصیآکا ایران:

 براساس یافته های یه نظرسنجی، تمایل کشکی و هردم بیل به کسب محبوبت در شبکه های اجتماعی نتیجه های ناخوشایند احساسی به دنبال داره و استفاده زیادتر از اندازه از شبکه های اجتماعی باعث ایجاد مشکلات روحی می شه.

اصرار درگرفتن عکسی قشنگتر از یه غذای خاص و عجله واسه منتشر کردن اون در اینستاگرام، مانعی واسه لذت بردن از اون هستش در تحقیقی که تازگیاً به وسیله دو نفر از نویسندگان نام آشنای روزنامه نیویورک تایمز انجام شده، استفاده زیادتر از اندازه از شبکه های اجتماعی واسه افسردگی و یکی از دلایل اصلی ناخشنودی ادما از زندگی شناسایی شده. واقعا تعداد خیلی از ۱۶۲۳ شرکت کننده، گرفتن عکس از لحظات خاص و خاطره انگیز زندگی و منتشر کردن اون در شبکه های اجتماعی رو مانعی واسه لذت بردن از اون لحظات می دونن.

استفاده زیادتر از اندازه از شبکه های اجتماعی تا حدیه که خیلی از افراد موقعیتای خاص رو خیلی راحت از دست میدن تا واسه گرفتن چند (Like) و کامنت بیشتر در شبکه های اجتماعی، یه عکس جدید در صفحه شخصی خود بذارن و یا وضعیت اونو به روزرسانی کنن. این رفتار افراطی و وسواس گونه بعضی وقتا خطراتی هم به دنبال داره. ۱۴ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اقرار کردن که واسه گرفتن یه عکس خاص و هیجان انگیز واسه شبکه های اجتماعی (مثل گرفتن سلفی در وسط یه بزرگراه پرترافیک) از به خطر انداختن امنیت خود هم ترسی ندارن. به ادعای حدود ۸۰ درصد از شرکت کنندگان، پدر مادرهای زیادی واسه داشتن مخاطب بیشتر و منتشر کردن پستای پرطرفدار حتی از به اشتراک گذاشتن جزییات خصوصی و پنهونی زندگی کودکانشون هم روگردان نیستن.

 پیش ازاین تحقیقی مشابه در مورد استفاده کشکی و هردم بیل خانوما از اینستاگرام نتیجه های برابری داشته. ۷۰ درصد از شرکت کنندگان روزانه دست کم دو عکس با گوشی هوشمند خود گرفته و به اشتراک می ذارن. ۶۵ درصد هم اعتراف کردن که تموم عکسای که منتشر می کنن باید در مورد جنبه های مثبت زندگی شون (هرچند غیرحقیقی) و مورد تشویق بقیه کاربران اینستاگرام باشه.

به گفته برگزارکنندگان نظرسنجی، تلاش واسه کسب محبوبیت و به اصطلاح (Like) بیشتر در شبکه های اجتماعی به مراتب ساده تر از محبوب بودن در زندگی واقعیه و میشه اونو به جستجوی گنج تشبیه کرد که درآخر هیچ سودی به همراه نداره. این روش به خصوص اثر داغون کننده ای بر روابط اجتماعی داره. چند نفر از شرکت کنندگان توجه بیش ازحد به گوشی هوشمند در جمع رو یه جور رفتار دور از ادب می دونن و فکر می کنن که این کار باعث بی توجهی به بقیه افراد خونواده و عواقبی مثل پشیمونی، شرم و تأسف می شه.

، استفاده زیادتر از اندازه از شبکه های اجتماعی به معنی توجه زیاد به آدمایی که حضور ندارن و ندیده گرفتن حاضرانی که براشون اهمیت قائلیده و به مرور باعث تنها شدن شما می شه. درآخر بدون اینکه حتی بفهمین، دستگاه های الکترونیکی کنترل احساسات و انگیزهاتون در دست می گیرن.

شاید مشخص کردن مناسبتایی خاص به عنوان روز بدون تکنولوژی راه حل مناسبی واسه دوری از عواقب باشه. تشویق آدما به گرفتن روزانه یه عکس به جای تعداد زیاد و یا به تصویر کشیدن رو راست لحظات حقیقی زندگی مثل شلوغی و هرج ومرج به وجود اومده به وسیله استفاده زیادتر از اندازه از شبکه های اجتماعی هم راه حل مناسبی واسه کنترل این مشکل حساب می شه.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت
دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *