یه متخصص گوارش اعلام کرد: یکی از علل زخم معده، استفاده زیادتر از اندازه قرصای ضد التهاب یا حتی آسپرینه که باعث به هم خوردن و آسیب دیدن بافت معده می شه.

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام، بیشتر از نصف افراد بالای ۳۰ سال، این باکتری رو در بدن خود دارن و با به هم خوردن اندازه اسید معده به دلیل فعالیتای این باکتری، دیواره معده زخم می شه.

دکتر زهرا حیدریان در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران، گفت: زخم معده باید براساس تشخیص دکتر مبنی بر باکتریایی بودن اون درمان شه. با اینکه بعضی پزشکان داشتن استرس، مصرف قهوه و غذاهای شامل ادویه رو عامل ابتلای مردم به زخم معده می دونن ولی کلی ترین دلیل دچار شدن به زخم معده، یه جور باکتری موسوم به هلیکوباکتره.

ایشون اضافه کرد: بیشتر از نصف افراد بالای ۳۰ سال، این باکتری رو در بدن خود دارن و با به هم خوردن اندازه اسید معده به دلیل فعالیتای این باکتری، دیواره معده زخم می شه.

دکتر حیدریان تاکید کرد: اولین کاری که این دسته از افراد گرفتار به زخم معده باید بکنن، آزمایشای مختلفه که نشون بده این باکتریا در بدن فرد فعال هستن یا نه، در صورت اثبات وجود این باکتری میشه با ترکیبی مناسب از آنتی بیوتیکا، اونو نابود کرد.

.

منبع : hidoctor.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *