گروهی از محققان ایتالیایی با بررسی دارویی که واسه درمان مریضی فشارخون در دسترس قرار داره، نشون دادن که این دارو می تونه تا ۱۴ درصد مرگای به وجود اومده به وسیله مشکلات قلبی وابسته به مریضی شایع دیابت نوع دو رو کم کنه.

به گزارش دکتر سلام به نقل ازمهر، روبرتو فراری، مدیر کلینیک قلب آژانس بیمارستان دانشگاه سانتا اونا و رئیس دوره ای انجمن قلب اروپا، در بررسیای خود نشون داد که با به کار گیری این دارو درمان مشکلات قلبی به وجود اومده به وسیله دیابت می تونه جون میلیونا مریض رو از مرگ نجات دهد.

بمیاریای قلبی یکی از مشکلات شایع در میان بیماران گرفتار به دیابت نوع دو و یکی از مهمترین دلایل مرگ ۵۰ تا ۸۰ درصد از این بیمارانه.

دراین خصوص این محقق توضیح داد:”با تجویز داروی کنترل فشارخون به بیماران دیابتی میشه از یافته های منفی انسداد شریان، سکته و سکته میوکاردیو جلوگیری کرد.”

براساس گزارش آنسا، درصورتی که بیماران دیابتی از این دارو مصرف کنن، میشه مانع ۱۴ درصد از مرگ جهانی و ۱۸ درصد از مرگای به وجود اومده به وسیله مشکلات قلبی شد.

حالا درحدود ۲۴۵ میلیون مریض گرفتار به دیابت نوع دو در دنیا وجود دارن.

به گفته این دانشمند، از اونجا که داروی کنترل فشارخون در بازار هست، پس میشه به سرعت آزمایشات بالینی تکمیلی این روش درمانی رو شروع کرد و به یه درمان پایدار رسید.

منبع : hidoctor.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *