: به گزارش زیرمیزی

: استفاده خودسرانه از قطره های چشمی واسه رفع آلرژی ممنوع

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از انجمن چشم پزشکی ایران، دکتر محمد زارع جوشقانی در آستانه برگزاری کنگره بهاره در مورد آلرژیای چشمی در فصل بهار اعلام کرد: این آلرژیا در بین کودکان مخصوصا پسرها گسترش بیشتری داره و از سن سه تا پنج سالگی شروع می شه و ممکنه به صورت میانگین تا ۱۰ سال ادامه داشته باشه.
ایشون اضافه کرد: گرده گیاهان و هوای آلوده عامل حساسیت آلرژی در چشم هستش هم اینکه قرمزی، خارش و ترشح چشمی از علائم دچار شدن به آلرژیه که معمولا عفونی نیس.
فوق تخصص چشم پزشکی اضافه کرد: درمان آلرژی در افراد شدیدا اون وابسته و داروهای مختلفی واسه درمان این افراد استفاده می شه، ولی کلا درمان اصلی دور کردن فرد از محیط حامل آلرژیه.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: خیلی از این افراد وقتی که آلرژی اونا رفع شد، باید داروهایی با توانایی و دوز کمتر مصرف کنن تا از آلرژی دوباره پیشگیری شه. در بعضی افراد هم ممکنه هر دو نوع داروی پیشگیرانه و درمان کننده لازم باشه.
جوشقانی در جواب به اینکه رفع آلرژی، با شستن چشم با چای یا آب و شامپو می تونه مؤثر باشه، اعلام کرد: شست وشو و تمیز کردن چشم موردی نداره ولی بهتره از آب ولرم که قبلاً جوش اومده و سردشده استفاده شه و از مصرف خودسرانه دارو شدیدا دوری شه.
ایشون گفت: بیشتر مردم قطره های چشمی رو با عنوان قطره های استریل می شناسن در حالی که داروی موثره این قطره ها فرق داره و می تونه شامل کورتون، آنتی بیوتیک و داروهای دیگه باشه.
عضو هیات اجرایی کنگره بهاره چشم پزشکی ادامه داد: باید از مصرف خودسرانه داروهای چشمی دوری و این موضوع با مشاوره پزشکی انجام شه چراکه مصرف خودسرانه می تونه عوارضی مثل ایجاد آب مروارید، آب مشکی، حساسیت به دارو، کاهش دفاع موضعی چشم، ورود میکروبای فرصت طلب به چشم، عفونت و سوراخ شدن قرنیه رو به همراه داشته باشه.
همایش بهاره چشم پزشکی ۲۹ فروردین ماه با حضور استادان و کارشناسان برجسته این بخش برگزار می شه.
علمی**۱۸۳۴*۲۰۱۷

انتهای پیام /*

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

جمع آوری : http://www.zirmizi.com

استفاده خودسرانه از قطره های چشمی واسه رفع آلرژی ممنوع

منبع خبر

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

منبع : iranstyle.ir

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *