استفاده روزانه از داروی ایبوپروفن و یا استامینوفن ، موجب افزایش زیادی در اندازه عضله در سالمندان می شه

ضد دردها به ساخت عضله در افراد سن بالا کمک می کنه .

تو یه بررسی انجام شده روی افراد سالمی (مرد) که بیشتر از سه ماه به فعالیتای استقامتی مشغول بودن، مشخص شد استفاده روزانه از داروی ایبوپروفن (از جمله برند ادویل) و یا استامینوفن (مثل برند تایلنول)، موجب افزایش زیادی در اندازه عضله در مقایسه با افراد گیرنده دارونما می شه.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  دکتر چاد کرول، فوق دکترا و همکار دکتر تاد ترپ در آزمایشگاه performance human دانشگاه ایالت بال، مونسی، ایندیانا گزارش فوق رو این هفته و در جلسه هرساله انجمن فیزیولوژی آمریکا منتشر ساخت.

استفاده همیشگی از استامینوفن یا بروفن در تمرینات استقامتی شانس جواب گویی عضلات رو به این نوع تمرینات بیشتر کرده و باعث افزایش ساخت عضله در افراد سن بالا تر می شه.

در طول ۱۲ هفته تمرین کششی – استقامتی زانو، که ۳ بار در هفته به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه انجام می شد، ۳۶ زن و مرد بین سنین ۶۰ تا ۷۸ ساله ,ایبوپروفن، استامینوفن یا دارونما گرفتن، درست  مثل اون چه خود افراد واسه کاهش درد  روزانه مصرف می کنن.

عضلات گروه گیرنده ایبوپروفن ۶۰- ۴۰ درصد نسبت به گروه دارونما بزرگ تر به نظر می اومد. هم اینکه مقاومت عضلات این گروه هم نسبت به گروه کنترل بیشتر شده بود”.

اون ادعا می کنه که عضلات نمونه های گروه استامینوفن از ۱۳ درصد و گروه ایبوپروفن از ۱۱ درصد افزایش حجم نسبت به ۹درصد افزایش حجم در گروه کنترل بهره مند بود.

هم اینکه، مقاومت عضله گروه ایبوپرفن ۳۰ درصد و گروه استامینوفن ۲۸ درصد و گروه دارونما ۲۳ درصد در آخر بررسی اضافه شده بود. این یافته ها تا حدی تعجب بر انگیزه چون تو یه بررسی دیگه که به وسیله گروه دکت تاد انجام گرفته بود سنتز پروتیین تو یه دوره ۲۴ ساعته در افراد دریافت کننده این دو دارو با کنترل راه COX سیر منفی رو از خود نشون داده بود.

محققان الان در حال انجام بیوپسی از عضله افراد شرکت کننده در این آزمون و در بازه وقتی ۳  ماه قبل و بعد از انجام تمرینات استقامتی  هستن تا به ساختار اثر این داروها بر ساخت عضله بیشتر پی ببرن.

.

منبع :

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *