خلاصه، اگه زیاد با این دو وسیله داغ یعنی بابلیس و سشوار، سر و کار دارین، پیشنهاد می کنیم نکات ایمنی مربوط به اونا رو هم بدونین.

امروزه بیگودی های الکتریکی، عادی ترین وسیله فر کردن مو هستن. بابلیس جدیدترین نوع بیگودی های الکتریکیه و میله پلاستیکی بلند و قابل انعطافیه که مو رو دور اون می پیچند.

برس مناسب واسه سشوار

موقع سشوار کشیدن، به کار گیری برس واسه خشک کردن و حالت دادن به موها وقت کمتری از شما می گیره و در آخر موهای تون بهتر مرتب می شن و فرم می گیرند.

اگه نخواستید از برس واسه خشک کردن موهای تون استفاده کنین، انتخاب دیگه اینه که فقط با به کار گیری دست تون موهای تون رو جابجا کنین و جلوی سشوار اونا رو خشک کنین. بهترین برس، برسی بزرگ و گرده. این برس پس از سشوار کشیدن بهترین حجم و حالت رو به موهای شما خواهد بخشید.

برس های فلزی واسه سشوار کشیدن مناسب ترین هستن و بهترین شکل رو به موهای تون میدن.

شما می تونید از برس های کم قطرتر واسه مرتب کردن و سشوار کشیدن موهای چتری تون استفاده کنین. برسای پارویی واسه پرداخت پایانی موهای بلند، پس از سشوار کشیدن مناسب   هستن.

برس سشوار در ۳ اندازه بزرگ، متوسط و کوتاه در بازار هست.

موهای برس های چوبی، ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعیه، پس به گرفتن بهتر موها درون شون کمک می کنن.

سشوار و گرما متمرکز

سشوارهایی که در آرایشگاه ها استفاده می شن، سشوارهایی قوی هستن، ولی واسه استفاده های خونگی می توان سشوارهای کم قدرت تری رو هم انتخاب کرد.

دقت کنین سشواری که می خرید، حتما دارای درجه ی سرعت پایین و بالا باشه و شما بتونین به آسونی سرعت اونو تنظیم کنین. یه سشوار خوب باید بتونه باد سرد هم تولید کنه.

واسه این که موهای تون رو براق کنین، سشوار رو واسه باد داغ تنظیم کنین. اگه سشوار رو طوری تنظیم کنین که باد سرد تولید کنه، روغن ، ژل و بقیه فرآورده هایی که واسه فرم دادن موهای تون استفاده کردین روی موهای تون ثابت می شن و هم اینکه از ایجاد الکتریسیته ساکن در موهای تون جلوگیری می کنه.

هنگام به کار گیری سشوار، اونو روی موهای تون حرکت بدین و یه جا نگه ندارین، چون گرما ثابت سشوار به موهای تون آسیب میزنه.

تلاش کنین سرهای مخصوص پخش کننده گرما و باد رو سر دهانه سشوارتان وصل کنین تا گرما بر سطح موهای تون پخش شه، مخصوصا اگه موهای تون مجعده، به کار گیری این سرها دلیل می شه موهای تون شکل و فرم دلخواه رو به دست بیارن. هرچند به کار گیری سرهای خاص، زمان سشوار کشیدن رو طولانی تر می کنه.

اگه می خواهید موهاتون براق شه

اگه می خواهید پس از سشوار کشیدن موهای تون برق بیفته، از باد گرم سشوار استفاده کنین. هر چی بیشتر از باد سشوار و برس روی یه بخش از موهای تون استفاده کنین، موهای تون بیشتر برق می افتند، ولی در این صورت امکان آسیب دیدن موهای تون در اثر باد داغ سشوار هم افزایش می یابد.

موهای تون رو به دور برس بپچید و در حالی که سشوار رو روی اونا گرفته اید، به آرومی موها رو از برس باز کنین. واسه این که موهای تون کمتر آسیب ببینن، بهتره سر مخصوص پخش گرما و باد سشوار رو بر سر لوله اون نصب کنین.

واسه این که ساقه موهای تون در اثر باد سرد سشوار نسوزد، پس از سشوار کشیدن هر بخش از موهای تون، چند ثانیه صبر کنین تا اون بخش از موهای تون خنک شه. بعد دوباره کار خود رو تکرار کنین.

اگه دوست دارین موهای تون حجم پیدا کنن، بخش کوچیک از موهای تون رو انتخاب کنین. اون بخش رو دور برس بپیچید و خلاف جهت ریشه موهای تون بکشین. هم زمان سشوار رو هم روی اون بگیرین.

نکات لازم هنگام به کار گیری اتوی مو (بابلیس)

* قبل از اتو کشیدن موها، حتما موها رو با سشوار خشک کنین.

* بعد از خشک کردن، از براق کننده های مو در لابه لای موها استفاده کنین.

* اگه موهای خیلی فر یا وزی دارین، واسه اتو کشیدن، لایه های باریک و نازکی از موها رو وردارین.

* واسه موهای صاف که فقط کمی موج دارن، حتما قبل از اتو، موادی مانند واکس یا کرم مو رو به مقدار کم به نوک انگشتان زده و به همه جای موهاتون بمالید تا پوششی بین مو و اتو باشه و از سوختن مو جلوگیری شه، چون این موها نسبت به موهای فر شکننده تر و ضعیف ترن. اما در مورد موهای فر، فقط قبل از اتو از براق کننده ها استفاده کنین و از واکس و کرم مو بعد از اتو، واسه گرفتن خورده موهای روی سر و مو خوره ها، اونم به مقدار خیلی کم استفاده کنین (به کار گیری واکس و کرم زیاد بعد از اتو واسه موهای فر، اونا رو وز می کنه و قبل از اونم در صاف کردن موها شما رو دچار مشکل می سازه.)

* واسه موهای خیلی فر بعد از یه بار اتو کشیدن لایه های نازکی از مو، مقدار کمی واکس رو کف دست ها زده و روی موها بکشین و بعد دوباره با جدا کردن لایه های کلفت تر مو، اونا رو اتو کنین تا به طور کامل صاف شن.

* اتو کشیدن موها از ریشه، به موها آسیب جدی رسونده و باعث ریزش اونا می شه. پس با فاصله از ریشه موها، اونا رو اتو کنین.

* استفاده تکراری و زیاد از اتوی مو باعث ریزش و کم شدن و فاصله انداختن بین موها می شه، پس بهتره فقط در مواقع خاص، این کار رو انجام بدین.

* موهای رنگ و مش شده و هایلایت رو حتما قبل از اتو، با مقدار کمی واکس مو بپوشونین تا کمتر آسیب ببینن، چون دکلره و رنگ، مقاومت مو رو در برابر گرما کم می کنن و خیلی راحت در اثر گرما، موها از وسط می شکنن و می ریزن.

فخرناز لطیفیان

سلامتیران

*

منبع : tebyan.net

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *