: استفاده دوباره از بطری پلاستیکی آب ممنوع

بهداشت

بطری پلاستیکی که بیشتر واسه نگهداری آب آشامیدنی استفاده میشن می تونه خطرناک باشن ؛ یادتون نره در مورد اونا رازهایی هست که هیچکی در مورد اونا چیزی به شما نمی گه.

۴ رازی که هیچکی نمی خواد در مورد بطری پلاستیکی آب بدونین

الان خرید یه بطری آب برابره با گرفتن یه بطری پلاستیکی که با این حال ، بعضی رازها در مورد بطری هست که هرکی با اونا آشنا نیس . در این مقاله از نمناک ما می خوایم شما رو ۴ راز در مورد بطریای پلاستیکی آب آشنا کنیم . جهت اطلاع بیشتر به مطالب زیر دقت کنین تا بدنتون سالم بمونه.بطری پلاستیکی

چند تا نکته مهم در مورد به کار گیری بطری پلاستیکی

۱-از بطریای پلاستیکی بیشتر از یه بار استفاده نکنین

شما نباید از بطریای پلاستیکی بیشتر از یه بار استفاده کنین چون می تونن مواد شیمیایی و خطرناکی رو در سری دوم منتشر کنن . بطریای پلاستیکی تنها یه بار توانایی استفاده کردن دارن و بیشتر از یه بار مضر هستش . این بدین دلیله وقتی که شما از بطریای پلاستیکی بیشتر از یه بار استفاده کنین با قرار گرفتن بطری در مقابل خورشید پلاستیک شروع به منتشر کردن مواد سمی می کنه که در آخر به آب منتقل می شن .

معنی اعدادی که روی بطری پلاستیکی حک شده

هم اینکه بطریایی که عدد ۳ و ۷ روی انا درج شده هم بسیار ضرر دارن و بعد از یه بار استفاده ممکنه مواد سمی تولید کنن . اگه شما به مدت طولانی از این ظروف استفاده کنین . اگه بدن شما به مدت طولانی در مورد این نوع ظرف باشه، می تونه بیماریای خطرناکی رو بسازه.

اگه می خواین بطری هاتون پر کنین و از اونا استفاده کنین ، می تونین از بطریایی عدد ۲ و ۴ روی اونا درج شدن استفاده کنین که از پلی اتیلن ساخته شدن.

علاوه بر این، بطریای ساخته شده با پلی پروپیلن هم پیشنهاد می شن. اینا با علامت “۵” که روی اونا درج شده و حروف PP مشخص می شن که این نوع ظرف تقریبا امن هستن.

۲-بین به کار گیری بطری پلاستیکی مراقب باکتریا باشین

بطریای پلاستیک می تونن یه لونه و مقر واقعی باکتریا باشن. در واقع، سطح میکروارگانیسما در این بطریا بیشتر بیشتر از مقادیریه که واسه سلامت ما به درد بخور هستن .

شرایط مناسب و مطلوب رشد و پرورش باکتری هارا در بطری آب با لمس بطری با دستای آلوده جفت و جور می شن و شما رو دچار مشکلات بهداشتی می کنن . راه حل مناسب واسه دور کردن باکتریا از بطری شستشوی اون با آب گرم و صابون ، سرکه یا ضدعفونی کننده هاس .

کلا بیشترین خطر بهداشتی که با استفاده دوباره بطریای پلاستکی ممکنه واسه شما اتفاق بیوفتد ، مشکل میکروبیولوژیکیه .

با این حال ، شستن بطری تضمینی واسه پاکسازی اون نیس . هم اینکه طبق تحقیقات جور واجور ، بیشترین مقدار باکتری در دهانه بطریه و زمانیکه مستقیما از دهن با بطری رابطه برقرار می کنین ، تموم این باکتریا وارد بدن شما می شن . پس بهترین راه به کار گیری نیه که باکتریا هم وارد دهن نمی شن

۳-به جایی که آب از بطری پلاستیکی خارج می شه دقت کنین

خیلی از شرکتا موقع انتشار بطریا آب ، میگن که آب بطری واسه یه کوه س که در میان اون جامعه بسیار معروفه و مردم واسه خرید اونا بیشتر علاقه مند می شن . با این حال ، بطریای آب معدنی که خریداری می کنیم ، بیشتر با آبایی که ما تماشاگر رنگ و مزه اون در خونه هامون هستیم مشابه هستن و هیچ فرقی ندارن .

پس این مورد هم خیلی با اهمیته و شرکتا باید منبع آب لازم خود رو معرفی کنن .

۴- مراقب نوشیدنیایی که از مشتقات آب داخل بطری پلاستیکی هستن

علاوه بر این ، شرکتایی که کارشون تولید بطریای آبه ، هم اینکه می تونن اجناس تولید شده از اب رو تولید و روونه بازار کنن که در جفت و جور اون یه جور طعم کننده به اون اضافه می شه . هدف پایانی اونا با این اجناس جذب جوانان و ورزشکارانه .به خاطر همین اونا بطریای آب با طعمای مختلفی رو تولید و عرضه بازار می کنن و هم اینکه اونا ادعا می کنن که این نوشیدنیا به طور کامل سالمه .

پس باید مراقب باشیم تا بدنمون خراب نشه و مشکلات جبران ناپذیر برامون اتفاق نیوفتند .واسه جلوگیری از این محصول اول قبل از نوشیدن محصول از برند و شرکت تولید کننده اون مطمئن شید و بعد بنشوید.نمناک

.

منبع : pezeshk.us

دسته‌ها: سلامتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *