دانلود پایان نامه

 

وان شهر بسیار کوچک در ترکیه است، که در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکیه قرار دارد. این شهر دارای قدمت تاریخی طولانی بوده و برای کسانی که عاشق گربه هستند می تواند بهترین شهر باشد، زیرا شهر وان در ترکیه محل زندگی گربه هایی سفید با یک چشم آبی و یک چشم زرد است. با توجه به نزدیکی این شهر به مرز ایران و ترکیه ایرانیان زیادی سالانه تصمیم به سفر به شهر وان را در ذهن دارند، همچنین هزینه های زندگی هم در این شهر به نسبت پایین است، اما قبل از سفر نیاز است تا اطلاعاتی درباره هزینه های غذا، هتل و حمل و نقل که باید در شهر وان بپردازید، بدانید تا بتوانید بودجه مورد نیاز برای سفرتان را برنامه ریزی کنید، از همین رو سفر با تو اقدام به برگزاری تور ارزان  وان نموده است؛ با ما در سفر به این شهر با تور وان همراه باشید.

آشنایی مختصر با شهر وان

وان شهر بسیار کوچکی است که در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکیه قرار گرفته است و با پایانه مرزی رازی در شهرستان خوی آذربایجان غربی، تنها یک ساعت فاصله دارد. از جمله جاذبه های قابل توجه این شهر می توان به دریاچه وان اشاره کرد که بزرگ ترین دریاچه کشور ترکیه است. همچنین دیدنی های دیگری چون قلعه وان و کتیبه تاریخی و ۲۵۰۰ ساله خشایارشا در دیوار این قلعه، در اطراف وان به چشم می خورند.

در مجموع باید بدانید که وان شهر بسیار کوچکی است و نمی توان انتظار امکانات چندانی از این شهر داشت، با این حال برای یک سفر خارجی دو سه روزه، مقصد جالبی به نظر می رسد. ضمن این که بسیاری از ایرانی ها، شهر وان را برای خریدی ارزان و مناسب انتخاب می کنند تا از تخفیف های قابل توجه مراکز خرید و قیمت های مناسب اجناس بهره ببرند.

در ادامه برای آشنایی با دیگر ویژگی های وان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- زبان رسمی مردم ترکیه ترکی است؛ اما اغلب ساکنین این شهر کردی صحبت می کنند، بنابراین اگر به یکی از زبان های ترکی یا کردی تسلط دارید، خیالتان در این مورد راحت باشد. همچنین در میان مردمان شهر، پیدا می شوند کسانی که از زبان انگلیسی چیزهایی می دانند؛ اما چندان نمی توان روی آن ها حساب باز کرد.

۲- ساعت رسمی ترکیه ۳۰ دقیقه از ایران عقب تر است.

۳- اغلب مردم وان مسلمان اند.

۴- پیش شماره و شماره های ضروری:

کد تلفن کشور ترکیه: ۹۰+

کد تلفن شهر وان: ۴۳۲

شماره پلیس: ۱۵۵

شماره آمبولانس: ۱۲۲

شماره آتش نشانی: ۱۱۰

۵- به طور کلی بیمه مسافرتی جامع برای تحت پوشش قرار دادن سرقت، خسارات مالی و مشکلات پزشکی برای سفرهای خارجی بسیار توصیه می شود.

مدارک و هزینه های قبل از سفر

با توجه به توافق هایی که بین دولت‌های ایران و ترکیه صورت گرفته است، شهروندان ایرانی از قانون دریافت ویزا معاف بوده و می‌توانند تا ۹۰ روز تمام (سه ماه) بدون ویزا در خاک این کشور حضور داشته باشند. البته باید خاطر نشان کرد که در هنگام ورود به این کشور گذرنامه فرد باید حداقل دارای شش ماه اعتبار بوده و مهر ورود در یکی از پایانه‌های مرزی (زمینی یا هوایی) در آن ثبت شود.

نکته: البته باید این موضوع را بدانید که در طول این ۹۰ روز شما نمی توانید به فعالیت های اجتماعی نظیر کار، تجارت و تحصیل بپردازید.

برای اطلاعات کامل راجع به تور لحظه آخری وان به سایت سفر با تو مراجعه کنید .